#ZABAWY

Przez zabawę do nauki

#20minutzprogramowaniem

W proponowanych przez nas aktywnościach pokazujemy jak w ciekawy, angażujący i pobudzający do rozwoju sposób działać z dzieckiem i wspierać go w odkrywaniu świata programowania, we własnym domu i to.. offline!

Więcej na temat naszego cyklu w tym artykule “Dwadzieścia minut z programowaniem”.

Przygotowaliśmy materiał podpowiadający jak można wspólnie z dziećmi odkrywać świat maszyn. Podróż w świat urządzeń codziennego użytku – będziesz zaskoczony jak interesująca może być to dyskusja! Nie bój się, że czegoś nie będziesz wiedział, wspólnie możecie poszukiwać odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Po prostu bądź przewodnikiem i towarzyszem swojego dziecka w tej niesamowitej przygodzie po świecie technologii.

Pamiętaj, że najlepiej zachęcisz dziecko do programowania, jeśli proponowane działania potraktujecie jako dobrą zabawę. To dzięki takiej formie aktywności dziecko uczy się najwięcej. Bez przymusu, dobrowolnie, z przyjemnością.

Uwaga! Zaproponowane aktywności skierowane są przede wszystkim do dzieci w wieku 6-9 lat, ale przy drobnych modyfikacjach można część z nich zaproponować także dzieciom młodszym, a część starszym.

Inspiracja

Obejrzyj wystąpienie Lindy Lukas, autorki książki dla dzieci pod tytułem „Hello Ruby”, która opowiada o świecie komputerów, o tym, że programowanie może być narzędziem do wyrażania siebie i o tym, jak dorośli mogą ułatwić dziecku odkrywanie świata maszyn.