#WPROWADZENIE

Dlaczego to ważne?

Programowanie to ostatnio jedno z najpopularniejszych słów w edukacji. Już od kilku lat w Polsce zajęcia uczące dzieci programowania cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Ale prawdziwy boom na programowanie dopiero przed nami – od września 2017 r. programowanie zostało zapisane w podstawie programowej już od 1. klasy szkoły podstawowej.

Oferta komercyjnych zajęć w tym obszarze poszerza się z dnia na dzień – niestety, nie dla wszystkich jest ona dostępna i w większości dotyczy dużych miast. Na szczęście na rynku istnieje wiele inicjatyw, które oferują dzieciom i młodzieży bezpłatne kursy programistyczne. To wszystko jest jednak kroplą w morzu potrzeb.

Wiedzą o tym doskonale rodzice, którzy rozumiejąc, jak ważna jest to umiejętność dla przyszłości ich dzieci, szukają dla nich wsparcia.

Wychodząc na przeciw tym rodzicielskim oczekiwaniom chcemy wesprzeć właśnie ich, aby mogli samodzielnie wprowadzać dziecko w fascynujący świat myślenia programistycznego – świat, który nas otacza i którego odkrywanie może stać się fascynującą przygodą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Wielu rodziców już wzięło sprawy w swoje ręce i swoim przykładem udowadniają, że „nie taki diabeł straszny”, a wręcz przeciwnie, że – ucząc własne dziecko samemu można połknąć bakcyla programowania.