Konkurs 1000 pierwszych inicjatyw

Zasady naszego konkursu były bardzo proste – organizatorzy 1000 pierwszych wydarzeń poprawnie zarejestrowanych na codeweek.eu otrzymują od nas zeszyty zabaw do nauki programowania offline. Wydarzenia zgłaszali wszyscy – szkoły, przedszkola, ośrodki kultury, instytucje publiczne, firmy IT oraz osoby prywatne! Wygrali jednak tylko Ci najszybsi!

Co jeśli nie udało Wam się wygrać? Nie ma co się smucić! Kolejne edycje CodeWeek przed nami. Po drugie, pamiętajcie, że na stronie koduj.gov.pl, zarówno w zakładce „Strefa rodzica” jak i „Strefa nauczyciela”, czeka na Was masa inspiracji, pomysłów na gry i zabawy oraz materiałów edukacyjnych, które pomogą Wam rozpocząć naukę programowania! Ogłoszenie o konkursie, wraz z regulaminem znajdziecie pod tym adresem: zobacz ogłoszenie o konkursie i regulamin Informacja o wynikach konkursu dostępna jest pod tym adresem: wyniki konkursu.

Cyfrowa Majówka

Pierwsza edycja, dziesiątki inicjatyw

„Cyfrowa majówka” była konkursem na inicjatywy dla lokalnych społeczności. Chodziło o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się (a może i nawet nauczyło), co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zadanie konkursowe polegało na zgłoszeniu i zorganizowaniu inicjatywy (11-19 maja), która promowała społeczeństwo cyfrowe.

To była pierwsza edycja naszego konkursu. Poszło świetnie – dostaliśmy 142 zgłoszenia inicjatyw, które odbywały się terenie całego kraju.

Ocenialiśmy pomysłowość, „cyfrowość” imprezy, różnorodność grupy, do której była skierowana i to jak była promowana.

– Wszyscy, którzy wzięli udział w „Cyfrowej Majówce” są dla nas liderami cyfryzacji. Doceniam zapał, chęci, a przede wszystkim pomysłowość – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Powodzenie pierwszej edycji konkursu przekonało nas, że trzeba ją kontynuować. Gratuluję laureatom, zawiedzionych wynikiem – już dziś zapraszam na kolejną edycję konkursu – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Nagrodami były: warsztaty programowania, roboty edukacyjne, głośniki bezprzewodowe, gry Cody Roby i gadżety promocyjne.

Pełna informacja o wynikach dostępna jest tutaj: https://koduj.gov.pl/wyniki-konkursu-cyfrowa-majowka/ 

Nowy rok z programowaniem - wygraj warsztaty

Niemal 200 zgłoszeń, burzliwe obrady komisji konkursowej i wreszcie są – wyniki naszego konkursu „Nowy rok z programowaniem”. Poznajcie zwycięzców.

„Dlaczego to właśnie do Was mamy przyjechać i przeprowadzić warsztaty z programowania?” – takie zadanie czekało na uczestników naszego konkursu. Nie liczyło się miejsce, z którego pochodzą. Ocenialiśmy pomysł i siłę przekonywania. Wielu podjęło to wyzwanie. Oto ci, którzy tym razem okazali się najbardziej przekonujący.

Nie było łatwo

Otrzymaliśmy niemal 200 zgłoszeń. Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Po burzliwych obradach podjęła jednak decyzję.

Oto laureaci:

  • trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 86 w Warszawie,
  • czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. por. Jana Penconka w Gowinie,
  • trzecioklasiści z Nielepic i Brzoskwini (Fundacja SUSEIA),
  • czwartoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Zawierciu,
  • pierwszaki z Zespołu Szkół w Niechlowie.

Gratulujemy!

Dla zwycięskich grup zorganizujemy profesjonalne, kilkugodzinne warsztaty programowania. Wkrótce odezwiemy się do wszystkich laureatów w celu ustalenia szczegółów i… przyjedziemy do Was!

Kto pierwszy ten lepszy!? Konkurs #CodeWeek.pl

Pamiętacie nasz konkurs dla szkół 🚀🚀 Kto pierwszy, ten lepszy!? Nagrodą były warsztaty z nauką programowania w Ministerstwie Cyfryzacji. Wygrywało 8 pierwszych zgłoszeń!

Podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania gościliśmy uczniów z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mrozowej Woli, Szkoły Podstawowej im. Pierwszej Kadrowej w Mąkolnie, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Nowej Słupi, Warszawskiej Szkoły Podstawowej nr 350, Zespołu Szkół w Witaszycach, Szkoły Podstawowej nr 340 w Warszawie oraz Zespołu Szkół Publicznych w Kowalewie.