#ZOSTAŃ MŁODYM PROGRAMISTĄ

Zacznij przygodę z programowaniem

Poniżej znajdziesz gry o różnym poziomie trudności. Wybierz postać, którą chcesz zagrać a następnie rozpocznij zabawę w programistę! Twoim zadaniem będzie zaplanować ruch wybranej postaci. Zastanów się, jakie polecenia będą najlepsze i pozwolą wykonać zadanie możliwie najszybciej. Baw się dobrze. Powodzenia!
Gry i zabawy scratch

Scratch

Scratch to edukacyjny język obiektowy, stworzony do nauki programowania dla najmłodszych. Pozwala na tworzenie interaktywnych historii, animacji, muzyki oraz gier.

Więcej
Gry i zabawy Zrzut ekranu    o

Robot Karel

Karel jest robotem, który potrafi wykonywać sporo zaawansowanych czynności. Pomaga na farmie przy uprawie roślin i w warsztacie. Wymaga jedynie sprytnego programu i odrobiny cierpliwości

Więcej
Gry i zabawy Zrzut ekranu    o

Moana

Moana i Maui ruszają w pełną niebezpieczeństw wyprawę. Będą potrzebowali Twojej pomocy w łowieniu ryb, omijaniu wirów i groźnych statków kokosowych piratów

Więcej
Gry i zabawy Zrzut ekranu    o

Minecraft

Nie jest łatwo przeżyć w dzikim lesie. Steve i Alex z gry Minecraft dobrze o tym wiedzą. Kluczowe jest posiadanie dobrego planu i sprawne  jego wykonanie. Pomóż bohaterom sprostać wyzwaniom układając dla nich kod.

Więcej
Gry i zabawy Zrzut ekranu    o

Mechaniczny ogrodnik

Mechaniczny ogrodnik ma za zadanie wypełnić wodą pojemniki. Zadanie wydaje się łatwe do czasu, kiedy okazuje się, że mają one różną pojemność i nie we wszystkich ma znaleźć się płyn.

Więcej
Gry i zabawy image bf

Frozen

Użyj kodu, by razem z Elsą i Anną tworzyć niesamowite lodowe wzory. Prowadź postaci po lodowisku tworząc piękne płatki śniegu i zbuduj zimową krainę.

Więcej
Gry i zabawy code monkey

Code Monkey

Małej małpce groźny goryl zabrał worek bananów. Jednak nie zauważył, że w worku była dziura i owoce wypadają na ziemię. Małpka nie dała za wygraną! Rusza w podróż, by odzyskać utracone banany. Pomóż jej pokonać przeszkody!

Więcej