#ZOSTAŃ PROGRAMISTĄ

Zacznij pryzgodę z programowaniem

Jeśli zastanawiasz się jak powstają gry, które razem z przyjaciółmi instalujecie na swoich komputerach, skąd biorą się wszystkie aplikacje na twoim telefonie albo chcesz posterować robotem to jest to miejsce dla Ciebie. Programowanie to super zabawa!

Rozpocznij swoją przygodę od kilku gier, które dla Ciebie przygotowaliśmy. Zaczniesz od prostych zadań, ale mamy tu również zagadki przy których trzeba nieźle pogłówkować!

Zaprogramuj przygodę postaci z gry Minecraft, stwórz niesamowite lodowe wzory z Anną i Elzą z Krainy Lodu lub wybierz się na misje do odleglej galaktyki wraz z postaciami z sagi Star Wars. Sam wybierz od której gry zaczniesz swoją przygodę z programowaniem!

Enigma

O roli polskich matematyków w złamaniu szyfru Enigmy do niedawna mówiło się niewiele. A szkoda, bo to dzięki nim wojna trwała co najmniej o dwa lata krócej. Ale jak Polacy tego dokonali? Już teraz dowiecie się oglądając ten odcinek. Zapraszamy serdecznie.
Odcinek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Król matmy i melanżu - Stefan Banach. Historia Bez Cenzury

Stefan Banach to gwiazda nr 1 Lwowskiej szkoły matematycznej. O tym wybitnym matematyku i nieuzinkowej postaci już teraz w Historii bez cenzury.
Bibliografia M. Urbanek, Genialni. Lwowska szkoła matematyczna R. Duda, Lwowska szkoła matematyczna
Odcinek współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Pomocy Technicznej Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.