#CODEWEEK

Europejski Tydzień Kodowania

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziesz rozwiązywał zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutował o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci. Następna okazja do zaangażowania się w inicjatywę już jesienią 2019 roku!

#CODEWEEK

Edycja 2018

5284 wydarzenia, rozpoczynające się częściej niż co cztery minuty – to najkrótsze podsumowanie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce. Za nami rekordowa edycja!

Takiego wyniku jeszcze nie było! Od 6 do 21 października kodowały duże miasta i małe miejscowości. Przedszkolaki i studenci informatyki. Wydarzenia były organizowane i zgłaszane do ostatnich godzin akcji.

Co 4 minuty

W sumie w Polsce w trakcie tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania zarejestrowano 5284 wydarzenia. Oznacza to, że statystycznie częściej niż co 4 minuty startowała nowa inicjatywa. To wielki sukces i historyczny rekord. CodeWeek tworzą wszyscy entuzjaści programowania. Wydarzenia rejestrowały m.in. szkoły, biblioteki, firmy, a także rodzice. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kodowaniem. Dla innych – „przystanek ” w programistycznej edukacji. Wszystkich połączyły wspólna idea oraz pasja.

Cała Polska programuje!

Najwięcej wydarzeń zgłoszono w województwie śląskim i na Mazowszu. W samej Warszawie odbyło się 290 wydarzeń. Programowaliśmy jednak nie tylko w stolicy! Na brawa zasługują m.in. Tychy, w których zorganizowano 55 wydarzeń, Sokołów Podlaski – 36 inicjatyw, czy Tarnobrzeg – 33 inicjatywy.

W zabawę zaangażowali się najmłodsi, ich opiekunowie, pracownicy różnych branż, a także seniorzy. Bez względu na doświadczenie, wiek, płeć czy zawód. Wszyscy programowaliśmy, bawiąc się przy tym doskonale. Podczas akcji dostaliśmy mnóstwo wiadomości i zdjęć z całego kraju.

Nie zatrzymujemy się.

Europejski Tydzień Kodowania za nami, ale nie zatrzymujemy się nawet na chwilę.

Promocja kompetencji przyszłości jaką jest programowanie, to jedno z zadań, jakie stawia sobie Ministerstwo Cyfryzacji. Zapraszamy do Klubów Młodego Programisty, które działają w 16 miastach na terenie całego kraju. Bądźmy w kontakcie cały rok. Europejski Tydzień Kodowania 2019 coraz bliżej.

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Twitter: @codeweekpl
tel. 22 380 86 98
mail: karolina.olejak@nask.pl

#CODEWEEK

Poprzednia edycja

0
Podmiotów
0
Wydarzeń
0
Krajów

#CODEWEEK

Edycja 2019

359Dni
20Godziny
10Minuty
20Sekundy