#CODEWEEK

Europejski Tydzień Kodowania

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.

Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbędzie się już po raz piąty!

To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Idea jest prosta – każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je tutaj: events.codeweek.eu.

Kilka prostych kroków i Twoje wydarzenie znajdzie się na mapie, czyli zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Kto może zorganizować takie wydarzenie? Każdy! Ty, Twoi znajomi, nauczyciele, samorządowcy, pasjonaci komputerów i książkowe mole, wielbiciele nowych technologii i ci, którzy są z nimi na bakier. Wszyscy. Jak ma wyglądać takie wydarzenie? Niezależnie od poziomu zaawansowania organizatora zasada jest jedna: spotykamy się, aby bawić się programowaniem. Jako wydarzenie możesz zgłosić lekcje informatyki, warsztaty z robotami, spotkanie ze znajomymi, podczas którego będziesz rozwiązywał zagadki logiczne z przyjaciółmi czy dyskutował o nowych technologiach. Tu liczy się zapał i dobre chęci.

#CODEWEEK

Idziemy na rekord

Tylko w ramach zeszłorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się ponad 2200 wydarzeń, zorganizowanych przez 846 podmiotów: szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, a także osoby prywatne. Oznacza to, że co około 9 minut startował nowy warsztat. Postarajmy się również w tym roku! Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem.

Znaczna część ubiegłorocznych wydarzeń została zorganizowana przez amatorów programowania, osoby zainteresowane tematem, ale bez większego doświadczenia.

Jeśli chcesz przyłączyć się do Europejskiego Tygodnia Kodowania zapraszamy na stronę www.koduj.gov.pl, gdzie znajdziesz instrukcje, jak krok po kroku zorganizować i zgłosić wydarzenie: koduj.gov.pl/code-week/jak-zorganizowac-wydarzenie.

Wszystkich zainteresowanych inicjatywą CodeWeek zapraszamy do kontaktu:
Facebook: Code Week Pl
Twitter: @codeweekpl
tel. 22 380 86 98
mail: karolina.olejak@nask.pl

#CODEWEEK

Poprzednia edycja

0
Podmiotów
0
Wydarzeń
0
Krajów

#CODEWEEK

Edycja 2018

00Dni
00Godziny
00Minuty
00Sekundy